Михайло Назаренко. Відгук на «Мої думки тихі» (2019)

Михайло Назаренко

Відгук на «Мої думки тихі»

(2019, реж. А. Лукіч,

сценаристи А. Лукіч, В. Кальченко)

w1500_37573579.jpg


Я не в такому захваті, як більша частина моєї стрічки, але це, безумовно, хороший, міцний, зворушливий, _осмислений_ фільм.

(Для тих, хто не знає, про що це. Київський «звукач» отримує замовлення – записати голоси українських тварин і птахів для канадської відеогри «Ноїв ковчег». Заокеанські тварини якісь надто спокійні, а в наших голоси такі, ніби потоп от-от почнеться. А головна мета – унікальний рахівський крижень, він же крижень метушливий. І от Вадим зі своєю мамою, яка таксує в Ужгороді, починає їздити Закарпаттям, наближаючись до того самого чи то озера, чи болота, де кричить крижень.)

Ірма Вітовська прекрасна, блискуча, витончена й усі інші найвищі ступені порівняння.

Ідейно – це «Ворошиловград»-light, тобто і «Гєра, шо ти рішил», і пошуки себе в ландшафті, і навіть символічна смерть, після якої воскресіння стає справою вибору. Звукова доріжка крижня виявляється ізоморфною пейзажу, пісня «Spice girls», що звучить на початку, наприкінці стає церковним хоралом, і фінал римується з прологом, який фабульно ніяк не пов’язаний з рештою фільму: неважливо, чи фейкова реліквія, яку намагаються втюхати середньовічним монахам на тому самому болоті, неважливо, чи приманив Вадим крижня; просто диво стається з тобою – або ні.

Стилістично фільм зроблено під братів Коенів (і це добре). Після прологу я сказав собі: «A Serious Man», а зараз погуглив – режисер якраз на цю стрічку й посилається в якомусь інтерв’ю. Омаж.

Я задоволений. Мабуть, передивлюся.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s